איך לנהל את החיסכון הפנסיוני

האם אתה חוסך מספיק כסף לתקופת הפנסיה?

האם אתה חוסך מספיק כסף לתקופת הפנסיה?

אנשים חיים היום יותר. זה מצוין, כמובן, אבל המשמעות של זה היא שחלק גדול מהחיים שלנו נהיה בפנסיה, ולכן חשוב שנבדוק: האם אנחנו עושים מספיק כדי שנגיע לתקופת הפנסיה ברווחה כלכלית?

כשאנחנו חושבים על תקופת הפנסיה, אנחנו חושבים על כך שסוף סוף יהיה לנו זמן לעשות דברים בשביל עצמנו: נוכל סוף סוף לטוס לטיול, לצאת לבלות, אולי ללמוד משהו שתמיד חלמנו ולא היה זמן, ובכלל לחיות טוב. אבל החיים בפנסיה עולים כסף, ולא מעט, ואם לא נתחיל כבר היום לנהל את הפנסיה שלנו, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בעתיד במצב כלכלי בעייתי.
למה? כי יכול להיות שהחסכונות שלנו לא מנוהלים בצורה אופטימלית, כי תוחלת החיים עולה, כי אנחנו מושכים חלק מהכספים בדרך, כי הסטטיסטיקות מראות שמעל גיל 60 ואף מוקדם מכך אנשים בישראל מוצאים את עצמם מחוסרי עבודה וזה פוגע אנושות בהכנסה , מצב הגורם למשיכת כספים מהפנסיה שלהם.

הכתבה הזו לא באה כדי להלחיץ אותך, היא כאן כדי לתת כלים להתמודד עם המצב הזה, כי אפשר וצריך לנהל את החיסכון הפנסיוני לאורך תקופת החיסכון, אבל רובנו, גם אלו שמנהלים תקציב ביתי קפדני ומתנהלים נכון פיננסית בכל אספקט אחר, כשזה מגיע לפנסיה אנחנו מתנהלים קצת פחות נכון.

איך ומתי לנהל את החיסכון הפנסיוני

את החיסכון הפנסיוני אתה צריך לנהל כל הזמן. כמו שאתה עוקב אחרי המשכורת, ההוצאות, חשבונות הבית, כך אתה צריך לנהל את החיסכון הפנסיוני: לוודא שמועברים הסכומים הנכונים, לקופות והביטוחים הנכונים, עם דמי הניהול הנכונים, ולהיות כל הזמן עם האצבע על הדופק.


מעבר למעקב השוטף, ישנן נקודות בחיים בהן כדאי לבדוק במיוחד:

  • עבודה ראשונה - ישבת עם סוכן הביטוח שלך, החלטתם יחד איזה חסכונות לפתוח, אפילו התמקחת על דמי הניהול והצלחת להוריד אותם קצת, מצוין! עכשיו, תעקוב ותראה שאכן הכסף מועבר, שכל הקופות והביטוחים שנפתחו מתאימים למה שסוכם ושדמי הניהול הם מה שהבטיחו לך.
  • שינויים בחסכונות - עברת עבודה, או שהחלטת מכל סיבה אחרת לנייד את אחד החסכונות הפנסיוניים שלך או את כולם - גם כאן, לבדוק שהכל באמת קורה בפועל כפי שסוכם.
  • שינויים בחיים - התחתנת? נולד לך ילד? כל שינוי כזה הוא זמן טוב לעבור על כל התיק הפנסיוני שלך ולוודא שהכל מתאים: סכומי ביטוח החיים מתאימים למשפחה, מסלולי ההשקעה מתאימים להעדפות הסיכון שלך, אולי אפשר להוריד את דמי הניהול בעקבות כספים שהצטברו אצלכם בחיסכון וכדומה...

גם אם לא חלו שינויים, אחת לרבעון החברות שולחות אליך עדכונים, ואתה יכול לבדוק שהכל כשורה, ולבחון שהחיסכון הפנסיוני עדיין עונה לצרכים שלך ושל משפחתך.

האם יש לי מספיק כסף בחסכונות הפנסיונים?

מעבר לכל הבדיקות והמעקבים, חשוב אחת לכמה שנים לבצע בדיקה מקיפה יותר: להיפגש עם סוכן הביטוח שלך, ולבקש ממנו לבצע סימולציות כדי להבין לא רק כמה כסף חסכת, אלא גם כמה כסף אמור להיות לך בתקופת הפנסיה. נכון שיש משתנים שונים שקשה לצפות מראש, וככל שיש יותר זמן עד הפנסיה כך הסימולציות יהיו פחות מדויקות, אבל זה בהחלט יכול לתת לך תמונה כוללת, וכדאי לעשות זאת זמן רב לפני הפנסיה, כשעוד יש לך הזדמנות לשנות ולשפר דרך הגדלת החיסכון בגין הכנסות לא מבוטחות ולעיתים גם באופן פרטי.

ניהול החיסכון הפנסיוני לאורך כל תקופת החיסכון, יאפשר לך בחירה נכונה ומותאמת אישית של החיסכון במהלך השנים והשינויים בחייך, ויסייע לך לתת פתרון ביטוחי בכל שלב ולהגיע לתקופת הפנסיה ברווחה כלכלית.


לפרטים על חיסכון פנסיוני באיילון לחץ כאן

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך...
משיכת (פדיון) כספים מביטוח מנהלים - פיצויים/תגמולים

משיכת (פדיון) כספים מביטוח מנהלים - פיצויים/תגמולים

 

לכתבה המלאהמשיכת (פדיון) כספים מביטוח מנהלים - פיצויים/תגמולים
העברת כספים בין קופות גמל (ניוד)

העברת כספים בין קופות גמל (ניוד)

ריכזנו  את כל המידע אודות העברת כספים בין קופות גמל
לכתבה המלאההעברת כספים בין קופות גמל (ניוד)
משיכת כספים מחיסכון פרט

משיכת כספים מחיסכון פרט

מה חשוב לדעת ומה צריך לעשות כשרוצים למשוך כספים מחיסכן פרטי? היכנס למידע נוסף אודות משיכת כספי חיסכון באיילון

לכתבה המלאהמשיכת כספים מחיסכון פרט

לקבלת הצעה לחיסכון

שדות חובה מסומנים ב -
לקבלת הצעה לחיסכון
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString