הקיץ הזה נשארים במזגן

5 טיפים לחיסכון בהוצאות המזגן

הימים החמים של הקיץ כבר כאן, המזגן עובד שעות נוספות והוצאות החשמל עולות באופן טבעי. לשם כך ריכזנו עבורך טיפים בעזרתם תוכל לחסוך בהוצאות המזגן.

איש מדליק את המזגן

דאג לנקות את מסנני המזגן בקביעות

ניקיון קבוע של פילטר המזגן חשוב הן לשמירה על אורך חיי המכשיר והן לחיסכון בצריכת החשמל. במשך הזמן מצטברות כמויות גדולות של אבק ולכלוך במסנני המזגן, העלולות לגרום לנזקים במכשיר, לנזילות או למאמץ יתר, וכך לצריכת מוגברת של חשמל או להוצאות תיקון יקרות. נקה את הפילטר לעיתים קרובות כדי לחסוך בעלויות.הפעל את המזגן על טמפרטורה של 25 מעלות

עונת הקיץ בישראל מביאה איתה את הימים החמים והיבשים ביותר בשנה. אצל משפחות רבות ניתן למצוא את המזגן דולק שעות ארוכות כדי לקרר את הבית מהחום הכבד שנכנס מבחוץ. על מנת לחסוך כמה שאפשר בהוצאות החשמל, כדאי להפעיל את המזגן על המצב הרצוי בהתאם לעונה ובטמפרטורה של 25 מעלות. הורדה או העלאה של הטמפרטורה עשויה להגדיל את הוצאות מיזוג האוויר.היה ערני למשך הזמן בו המזגן דולק

במהלך היום לפעמים קיימת נטייה להשאיר את המזגן דולק אפילו שחלל הבית כבר ממוזג. כדאי להישאר ערני ולכבות מדי פעם את המזגן אם אין צורך בהמשך הקירור. תמיד אפשר להדליק את המזגן שוב אם יש צורך. בנוסף, הקפד לכבות את המזגן במידה ואתה עוזב את החדר להרבה זמן.


בחר את חלל הבית אותו תרצה לקרר

כדי לזרז את הפיזור של האוויר הקר בחלל הבית, ניתן לכוון את פתחי האוויר של המזגן כלפי מעלה. במידה ותרצה לקרר אזור ספציפי בבית, למשל את הסלון, כדאי לסגור את דלתות החדרים האחרים ואת פתחי הבית מהם נכנס אוויר חם. כך האוויר הקר מתפזר בחלל קטן וסגור במהירות רבה יותר.


בחר את המכשיר המתאים

מתכנן לרכוש מזגן חדש? לפני הקנייה כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע שיעזור לך לבחור את המכשיר הנכון ביותר עבורך. בנוסף, בדוק שהבית שלך אכן מאפשר חיבור של מזגן וכן איזה סוג חיבור קיים. שים לב לדירוג האנרגטי של המכשיר לפני הרכישה על מנת לוודא את יעילות צריכת החשמל.

כמו כן, כדאי לקחת בחשבון את האפשרויות האחרות באמצעותן ניתן לקרר אזורים ספציפיים בבית. לפעמים מספיק להפעיל מאוורר נייד או מאוורר תקרה וכך לחסוך את הוצאות המזגן.


איילון מאחלת לכם קיץ נעים, קריר ובטוח!

 

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי