על רכיבה בטוחה בתקופת החורף

דגשים לרכיבה בטוחה ביום סגריר
החורף הישראלי אינו קר במיוחד, ומאפשר לנו לצאת לרכיבה על אופניים ביום סגריר, אך יחד עם זאת, על רוכבי האופניים הרגילים והחשמליים לדעת איך כדאי להתכונן לתקופה הרטובה של השנה.
 

קבל מאיתנו כמה דגשים חשובים לרכיבה בטוחה:

  • לבוש מתאים – אז בראש ובראשונה, וכמובן מיותר לציין, חבישת קסדה, כלל שנכון לכל עונות השנה. חשוב להצטייד בכובע טרמי להגנה על הפנים והאוזניים מפני הקור, מומלץ ללבוש מעיל רוח יעיל וקל שתמיד תוכל לקפל ולהכניס לתיק, להשתמש במגני ברכיים לשמירה על חום הברכיים (שכן הן רגישות לקור), מגפיים נוחות כדי לשמור על רגליים יבשות וחובה ללבוש כפפות ארוכות חסינות מים, להגנה מפני כוויות קור.
  • מערכת חשמלית – כדי לשמור על המערכת החשמלית של האופניים בימים הגשומים, דאג לחסום ולאטום כל גישה של מים לבקר, לסוללה ולצג. חדירה של מים בזרם חזק עלולה לגרום נזק לאופניים ואף להשבית אותם
     גלגל של אופניים בקרקע בוצית

  • צמיגים ובלמים – אחיזת הצמיגים על כביש רטוב היא נמוכה מאוד ביחס לכביש יבש, לכן חשוב מאוד לבדוק בתקופה זו את תקינותם של הצמיגים. לצמיגים עבים אחיזת כביש טובה יותר מצמיגים דקים. כמו כן, חשוב להקפיד ולבדוק את לחץ האוויר שלהם ואת תקינותה של מערכת הבלמים והרפידות.
  • תאורה – בתקופת החורף הימים קצרים יותר והשמש שוקעת מוקדם. במזג אוויר סגרירי כשנוצרים אדים על שמשות הרכבים, לנהגים קשה לראות את רוכבי האופניים, לכן דאג לבדוק את תקינות הפנס הקדמי והאחורי של האופניים. בנוסף, מומלץ וכדאי להשתמש בפסים זוהרים לניראות טובה יותר.
  • סע לאט – המלצה זו רלוונטית תמיד, אבל בחורף רצוי לרכוב עם תשומת לב רבה יותר, לשמור על עירנות יתרה ועל מרחק סביר, ולהשתדל לא לבצע פניות חדות שכן הכביש רטוב ומסוכן.
  • מגיני בוץ ותיק איחסון – רצוי להשתמש  במגיני בוץ איכותיים ורחבים כדי להימנע מלכלוך מיותר, ולהצטייד בתיק איחסון טוב כדי למנוע מהציוד שלך להירטב


שתהיה לך רכיבה נעימה ובטוחה!


"בשביל האופניים" - פוליסה לביטוח אחריות כלפי צד ג' לרוכבי אופניים חשמליים לפרטים אודות תוכנית הביטוח לחץ כאן

 

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

שדות חובה מסומנים ב -
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל
כתבות נוספות שיוכלו לעניין אותך...
עשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – מה לעשות ולמי לפנות?

עשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – מה לעשות ולמי לפנות?

הנחיות לטיפול במקרה של תאונה עם אופניים חשמליים
לכתבה המלאהעשיתי תאונה עם אופניים חשמליים – מה לעשות ולמי לפנות?