להמשיך בחיים בעידן הדיגיטלי

אילו פעולות אפשר לעשות מכל מכשיר בלי לצאת מהבית?
איש מקליד במחשב נייד וכותב במקביל

העידן הדיגיטלי הביא אתו חלופות רבות שיכולות לגשר, גם אם באופן זמני, על הפער החברתי, הכלכלי והפיזי שבינך לבין העולם בזמן הקורונה.

נכון לכתיבת שורות אלה, עשרות אלפי ישראלים נמצאים בבידוד כתוצאה מהתפשטות הקורונה, גני הילדים ובתי הספר מושבתים, ורוב הפעילויות היומיומיות כמו עבודה ולימודים מתבצעות מהבית. אז איך ניתן לנהל חיים מלאים ושגרתיים עד כמה שאפשר בעידן הדיגיטלי?

הזמנת פרטי מזון אונליין

במהלך משבר הקורונה המתיחות בציבור היא גדולה וכל שמועה עלולה לגרור לפעולות שנובעות מתוך פאניקה ולא מתוך רציונל - פעולות שבמקרים מסוימים עשויות להיות אפילו מסוכנות לבריאות. דוגמא מובהקת לכך ניתן היה לראות במהלך השבת האחרונה (14.3.2020), בה אלפי ישראלים הגיעו לרשתות המזון ורוקנו את המדפים, עקב שמועה לא מבוססות לגבי סגירת מוחלטת של המשק החל מיום ראשון.

לאור המצב הקיים, לא מומלץ לצאת מהבית ולהסתכן בהגעה לאזור התקהלות גדול כמו סניף של רשת מזון כזו או אחרת, בטח לא בעידן דיגיטלי בו ניתן לבצע הזמנה אונליין עם משלוח עד הבית.

הזמנת פארמה בצורה מקוונת

עוד שמועה שהתבררה כלא נכונה היא של מחסור הולך וקרב בתרופות. גם בתחום הזה, רשתות הפארמה הגדולות וגם בתי מרקחת פרטיים רבים, מספקים שירותי הזמנה אונליין, עם אפשרות משלוח עד הבית או איסוף מהסניף מבלי להמתין בתור. חלק מהרשתות מבצעות משלוחים בכפוף להזמנה בסכום מינימלי משתנה.

לימודים מקוונים ורכישת קורסי העשרה

מוסדות החינוך הרגילות ומוסדות החינוך להשכלה גבוהה סגרו את שעריהן, מה שגרם לתלמידי בית ספר ולסטודנטים רבים לעבור ללמידה מקוונת. גם אם אתה לא לומד כרגע משהו ספציפי, תקופת השהייה בבית יכולה להיות תקופה מעשירה ומלמדת.

תמיד רצית לשפר את רמת האנגלית ולא הספקת? תמיד חשבת להתחיל ולהשקיע בשוק ההון, אבל אף פעם לא היה לך זמן? העולם הדיגיטלי מאפשר לך להגיע מהחדר שלך בבית למומחי השקעות, למורי אנגלית מקצועיים, מהמחשב, מהטאבלט או מהנייד.

ביצוע פעולות פיננסיות מהנייד ומהמחשב

זה לא סוד שאת חשבונות הבית ניתן לשלם בדיגיטל, בכל מקום ומכל מכשיר. רשויות מקומיות, חברת חשמל, תאגידי המים השונים, חברות הגז, חברות התקשורת ובעצם כל גוף ציבורי שנותן שירות מאפשר תשלום חשבונות באמצעים דיגיטליים.

גם בנקים וגופים פיננסים נוספים, מתאימים את עצמם לצרכי הלקוחות בזמן הקורונה ומאפשרים יותר ויותר פעולות לביצוע באופן דיגיטלי, כך שאין צורך ממשי להגיע לסניפים עצמם.

שיחות וידאו עם חברים וקרובי משפחה

אל תיתן לשהות ממושכת בבית לפגוע בקשרים שלך עם חברים ועם בני משפחה. אז אולי אי אפשר להגיע לפאבים או לבתי קפה בזמן הקרוב, אבל העידן הדיגיטלי מאפשר לך לשתות קפה עם חברים או משפחה, גם מהבית.

העצה הזו נכונה במיוחד למי שנמצא בבידוד. מדובר בשבועיים בהם אין שום סיבה להתנתק מחברים וממשפחה. אז נכון, בשנים האחרונות עברנו משיחות טלפון להודעות וואטסאפ (מקסימום הודעות קוליות), אבל אין תחליף לשיחה אמיתית ובטח שאין תחליף לשיחה פנים אל פנים.

אם בן משפחה, חבר או חברה נמצאים בבידוד, אל תסתפק בהודעות טקסט או בהודעות קוליות - התקשר אליהם, עשה זאת בתדירות גבוהה ממה שאתה רגיל ונצל את האפשרות לראות אותו. שיחה טובה יכולה לעשות פלאים.

יש לא מעט פתרונות שהעידן הדיגיטלי מביא אתו, כך שניתן לעבור את תקופת הקורונה בצורה בטוחה, מועילה, חברתית ואפילו מלמדת. באתר איילון קיימים מגוון שירותים דיגיטליים שזמינים עבורך.

 

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

לקבלת הצעה לביטוח בריאות

לקבלת הצעה לביטוח בריאות
Full name
תעודת זהות
דואר אלקטרוני
מספר נייד