כפל ביטוחי

גבר כותב במחברת במקביל לעבודה עם לפטופ

האם בדקת שאתה לא משלם פעמיים?

 

לא אחת אנו עורכים שינויים בתכניות הביטוח שלנו ומתאימים אותן לשלבים השונים בחיינו. לעיתים אנו מצטרפים לתכניות ביטוח חדשות, בין אם באמצעות מקום עבודה חדש או באופן פרטי ולעיתים מעדכנים את התכניות הקיימות. אחת לתקופה מומלץ לעצור ולבחון את מכלול פוליסות הביטוח שברשותנו, לעדכן אותן ולוודא שאנו לא משלמים תשלום חודשי קבוע (פרמיה) על פוליסות הנותנות לנו מענה דומה ויוצרות מצב של כפל ביטוח.
 

מהו כפל ביטוחי?

כאשר למבוטח יש כמה כיסויים ביטוחיים עבור מקרה ביטוח אחד, מכונה המצב "כפל ביטוח". עבור כל כיסוי, משלם המבוטח סכום חודשי קבוע (פרמיה). במידה ויגיע הרגע להגשת תביעה, יוכל המבוטח להגיש רק תביעה אחת בגין אותו מקרה. אם תאושר התביעה, יתקבל תשלום מחברה אחת עבור המקרה הביטוחי האמור,  גם אם ברשותו כיסוי דומה בחברת ביטוח נוספת. כלומר, המבוטח שילם פרמיה עבור כמה פוליסות, אבל בפועל קיבל פיצוי פעם אחת בלבד מפוליסה אחת בלבד.


הביטוחים השכיחים בכפל ביטוח

כפל ביטוח נפוץ ביותר בביטוחי חיים בריאות. תשלום על ביטוח בריאות ממלכתי ובנוסף ביטוח משלים לשירותי בריאות נוספים (שב"ן) מקופת חולים, המספק שירותי בריאות וכיסויים שאינם כלולים בסל הבריאות הממלכתי, יחד עם ביטוח בריאות פרטי קולקטיבי ממקום העבודה ולעיתים נוסף עליו גם ביטוח בריאות פרטי לבני המשפחה, יוצרים מצב בו למבוטח יש כמה כיסויים שונים, עבור אותו מקרה הביטוח. כמובן שכאמור, אם חס וחלילה ייאלץ המבוטח לתבוע פיצוי, הוא יוכל להגיש בקשה לתביעה רק מכיסוי אחד בלבד ולא מכל הכיסויים.
 
כפל ביטוח נובע לרוב מאי ידיעת הנושא או מתום לב. באחת, המבוטח חושב שככל שיעשה ביטוחים רבים יותר, כך יהיה "מכוסה" ומוגן יותר ויוכל אף למקסם את סכום הפיצוי שיקבל לסכום גדול שיתקבל ממקורות שונים. זה כמובן אינו נכון ותביעה כאמור ניתן להגיש רק פעם אחת עבור מקרה ביטוח יחיד. בשנייה, מבוטח אינו מכיר את כל הביטוחים שיש ברשותו ורוכש בתום לב ביטוח נוסף, מבלי לדעת שכיסוי כזה כבר קיים ברשותו.


איך תבדוק האם קיים לך כפל ביטוח?

  • אתר "הר הביטוח" של משרד האוצר - כל מבוטח יכול לפנות באופן עצמאי לאתר "הר הביטוח" ולמסלקה הפנסיוניות, על מנת לעקוב אחר המידע הביטוחי שלו, להכיר את הפוליסות השונות ולאתר כפל ביטוח אם קיים כזה. היכנס לאתר הר הביטוח ובדוק אילו פוליסות משוייכות לך.
  • כניסה לאזור האישי באתר האינטרנט של חברת הביטוח שלך - היכנס לאזור האישי באתר חברת הביטוח שלך ובדוק אילו ביטוחים קיימים לך.
  • התייעץ עם סוכן הביטוח שלך - סוכן הביטוח שלך יוכל לסייע בכל הנודע למידע הביטוחי שלך ובאופן נקודתי ומפורט ולייעץ לך בהתאם לגילך, למצבך המשפחתי, לסטטוס התעסוקתי שלך ולצרכי בני משפחתך, היכן קיימים כיסויים כפולים בפוליסות הביטוח שלך, עליהם ניתן לוותר ולחסוך כסף רב ועל אילו ביטוחים להמליץ לך ליצירת הגנה ביטוחית רחבה ומקיפה לך ולמשפחתך. את פרטי סוכן הביטוח האישי שלך תוכל לראות באזור האישי או ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר.

 

* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי

לקבלת הצעה לביטוח בריאות

לקבלת הצעה לביטוח בריאות
שם מלא
תעודת זהות
מספר נייד
דואר אלקטרוני
מהות הפניה
MarketingSource
MarketingMedium
MarketingQueryString