לחיות בבית ידידותי לסביבה

איך תוכל להפוך את ביתך לירוק יותר?
ילדה ואמא שותלות צמח באדמה

 

אתה רוצה מאוד להתחיל ללמד את משפחתך וילדייך להתנהל בצורה ירוקה יותר ולהיות ידידותיים לסביבה, אבל אתה לא יודע איך? עם מעט מחשבה יצירתית, השקעה ושינוי הרגלים תוכל לגרום לזה לקרות. שיתוף פעולה בין בני הבית תגרום להצלחה גדולה יותר ואפילו תגרום להנאה וחוויות משותפות.
 
להלן מספר טיפים פשוטים שיוכלו לעזור לך:
 

מיון האשפה

ראשית כל נתחיל מהאשפה שהבית מייצר, במקום ישר לזרוק לפח האשפה כהרגלנו, יש ללמד את הילדים לבצע מיון לפי קטגוריות: זכוכית, פלסטיק, נייר או אריזות. זוהי הזדמנות נהדרת ללמד את ילידנו מה זה כל דבר והאם הוא מתכלה או לא (לצרוך כמה שפחות פלסטיק וזכוכית), אפשר להעביר לילדים את המסר הזה אפילו באמצעות משחק או דרך יצירתית אחרת.
 

 חיסכון במים

מדינת ישראל ידועה כמדינה עם מצוקת מים משום שיש לה מקור מים אחד בלבד וזוהי הכינרת שהולכת ונעלמת. אומנם בשנים האחרונות ישנה יותר מודעות לנושא אך זה לא מספיק. יש לצמצם את כמויות המים שכל משק בית צורך, להשתמש בפחות מים כאשר שוטפים כלים או את הבית. כאשר הילדים מתקלחים יש ללמד אותם שימוש מושכל (כאשר מסתבנים יש לסגור את ברז המים וכו'). פעולה נוספת שיכולה לסייע בחיסכון במים היא התקנת חסכמים בברזים.
 

שימוש חכם בחשמל

חשמל הינו מקור מאוד יקר כיום, תחנות החשמל בישראל מייצרות חשמל באמצעות פחם ולכן זה גורם לזיהום אוויר מוגבר. למד את בני משפחתך ואת ילדייך לא לצרוך חשמל לשווא. אם יוצאים מהחדר יש לכבות את האורות ואת הטלויזיה, יש לשים טמפרטורה ממוצעת במזגן (מומלץ בין 24-25 מעלות). המלצה נוספת היא להתקין דוד שמש במקום דוד חשמלי, מדינת ישראל מלאה באור יום ובשמש ויש לנצל זאת.
 

תרבות צריכה

זהו דור שרגיל לקנות הכל בשפע גם אם אין צורך באותם החפצים. תוכל להראות לבני משפחתך סרטוני הסברה שיש ברשת מדוע יש לצרוך פחות ואיך זה משפיע אקולוגית על הסביבה וגם על עתידינו. בנוסף לכך, למד אותם לקנות יד שניה במקום לקנות מוצר חדש.
איילון מאמינה בשמירה על איכות הסביבה ובעידוד צריכה ירוקה.
עדיין לא נרשמת לניוזלטר שלנו?
טיפים וכתבות מקצועיות היישר לתיבת המייל שלך!
 
 
שם מלא
כתובת מייל