עצות טובות לשנה החדשה

4 עצות מעשיות לקראת השנה החדשה

  • כפל ביטוחי – חשוב שתבדוק שאתה לא משלם פעמיים!

חשוב ומומלץ לבדוק אחת לתקופה את כל מכלול הביטוחים שברשותך, לעדכן אותם ולוודא שאתה לא משלם תשלום קבוע על פוליסות דומות שנותנות לך מענה זהה. מצב של כיסויים ביטוחיים זהים שעל כל אחד אתה משלם תשלום חודשי נפרד וקבוע נקרא "כפל ביטוחי". למרות שאתה משלם על כל כיסוי בנפרד, בפועל תוכל להגיש תביעה אחת בגין אותו מקרה, כלומר אתה משלם את אותה פרמיה מספר פעמים אבל זכאי לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח רק פעם אחת.
מצב של כפל ביטוחי שכיח בפוליסות בביטוח בריאות. תשלום על ביטוח בריאות ממלכתי, ובנוסף ביטוח משלים לשירותי בריאות מקופת החולים, יחד עם ביטוח בריאות קולקטיבי ממקום העבודה, ולעיתים גם ביטוח בריאות פרטי לבני המשפחה, יוצרים מצב שבו למבוטח יש כמה כיסויים שונים עבור אותו מקרה ביטוח.
כפל ביטוח נוצר לרוב מתום לב ומחוסר ידע לכן חשוב לבדוק באמצעות כל הדרכים האפשרויות לתשלום של כיסויים כפולים כמו אתר "הר הביטוח" של משרד האוצר, האזור האישי של חברת הביטוח שלך, התייעצות ובדיקה  עם סוכן הביטוח שלך.
 
  • לבדוק האם אתה חוסך נכון ומספיק לפנסיה?

כיום, תוחלת החיים שלנו ארוכה יותר. המשמעות היא שבחלק גדול מהחיים שלנו נהיה בפנסיה ולכן כדאי שנבדוק האם אנחנו חוסכים מספיק לפנסיה. חיים טובים ונוחים בתקופת בפנסיה מצריכה ממך בדיקה, שהכספים שאתה מפריש לפנסיה מנוהלים בצורה נכונה.
אז כמו כל הוצאה אחרת שאתה עוקב אחריה כמו משכורת, תשלומים, חשבונות שוטפים וכדו', כך צריך לנהל את החיסכון הפנסיוני, לוודא ולבדוק את הסכומים שמועברים, לאיזה קופות ואת דמי הניהול השנתיים שנגבים לך.
מעבר  לזה חשוב לוודא שבשלבים מסויימים בחיים שלך כמו מעבר של עבודה חדשה, חתונה ולידת ילד סכומי החיסכון ודמי הניהול מתאימים לשינויים שחלו בחיים שלך.
מעבר לבדיקות התקופתיות חשוב אחת לשנה לבצע בדיקה מקיפה יותר ע"י פגישה עם סוכן הביטוח שלך, על מנת לבדוק כמה חסכת לתקופת הפנסיה. מעקב כזה יתן לך תמונה כוללת והזדמנות לשפר את החיסכון שלך, ויאפשר לך בחירה נכונה ומותאמת של תוכנית החיסכון במהלך השנים והשינויים בחייך.
 
  • לבדוק עם סוכן הביטוח שלך האם קיים כיסוי לרעידת אדמה בפוליסת הדירה שלך.

בתקופה האחרונה היו מספר אירועי רעידת אדמה בצפון הארץ ובחלקי הארץ השונים. מומחים מעריכים כי קיים חשש לאירועי רעידת אדמה נוספים בישראל עקב מיקומה הגיאוגרפי. רעידת אדמה היא תופעת טבע שעלולה לפגוע ולהסב נזק חמור מאוד עד כדי חורבן הן למבנה הדירה והן לרכוש שקיים בה. כמובן שלא ניתן לחזות רעידת אדמה וקשה להתגונן מזה, אך אפשר להקטין את הסיכון הכלכלי בגין אירוע שכזה על ידי רכישת ביטוח מבנה דירה הכולל כיסוי ביטוחי נגד נזקי רעידת אדמה. חשוב להבין שביטוח מבנה לדירה אינו כולל אוטומטית את הכיסוי מפני נזקי רעידת אדמה ולא ניתן לרכוש את הכיסוי הזה בנפרד. אז על כל צרה שלא תבוא כדאי להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך, ללמוד ולקבל ממנו הסברים לטובת קבלת החלטה נכונה. 
 
  • לבחור ביטוח בריאות פרטי שמתאים לך.

כולנו רוצים להיות בריאים, אך חס וחלילה במקרה ונקלענו לבעיה בריאותית אנחנו מקווים שיהיו לנו את הכוחות להתמודד איתה, והכי חשוב שהמצב הכלכלי שלנו יאפשר לנו לטפל בנו בצורה הטובה ביותר. ביטוח בריאות פרטי, הוא ביטוח המספק לך הגנה ומענה במצב בריאותי לא צפוי, כמו קביעת תור בזמן שנוח לך, בחירת מנתח ובית חולים, קבלת תרופות שלא נכללות בסל הבריאות ועוד.
קיימים מספר דברים שחשוב לשים לב אליהם כשבוחרים ביטוח בריאות כמו רכישת הביטוח בגיל צעיר יותר שיכולה להשפיע על הצעת הביטוח שתקבל, להגדיר את הצרכים שלך בהתאם לאורח החיים שלך, לעשות ביטוח בחברת ביטוח יציבה וותיקה שמעניקה שירות באמצעות סוכן ביטוח מקצועי וכזאת שמציעה מגוון כיסויים ביטוחיים, רופאים, מנתחים ועוד.  כדאי שעוד היום תפנה לסוכן הביטוח שלך כדי לבדוק ולהחליט מהו הביטוח שמתאים לך. והעיקר שנהיה בריאים!
 
 
* התוכן הנ"ל הינו בגין הצעה בלבד ואין בו כדי להוות המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי